Po co ten KOFERDAM?KOFERDAM to slinochron , albo najprościej kawałek gumy ,który zapewnia suchość pola zabiegowego ,czyli leczonego zęba. Pisze o tym bo często dziwicie się państwo po co go zakładamy. Otóż koferdam jest alternatywa dla dotychczas stosowanych środków takich jak np. wałeczki z ligniny. Ma on wiele zalet, z których najważniejsze to:

  1. Zabezpiecza pacjenta przed aspiracja narzędzi do tchawicy.
  2. Chroni błonę śluzową pacjenta przed zranieniem i podrażnieniem przez różne substancje chemiczne używane do leczenia .
  3. Zabezpiecza pole zabiegowe przed dostępem śliny (w przypadku leczenia kanałowego pozwala to na lepszy efekt końcowy).
  4. Poprawia widoczność.
  5. Usprawnia leczenie.

W skład koferdamu wchodzą klamry , dzięki którym guma zostaje umocowana do zęba, ramka, dziurkacz i kleszcze do nakładania klamer.
Koferdam jest nierozłącznie związany z leczeniem endodontycznym (kanałowym) jednak w nowoczesnych gabinetach znajduje czasem zastosowanie również w leczeniu protetycznym i zabiegach stomatologii estetycznej.

Zapraszam do „Całe i Białe”, gdzie jakość i komfort pacjenta są dla nas najważniejsze!

Share:

Drodzy Pacjenci!


W trosce o Wasze oraz nasze zdrowie i bezpieczeństwo w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego Gabinet Całe i białe zostaje zamknięty od dnia 16.03.2020 do odwołania.


Prosimy państwa o nie bagatelizowanie zagrożenia i pozostanie w domu. W tym czasie pod numerem rejestracji 516 516 062 będzie można uzyskać konsultacje telefoniczną. Jednocześnie zapewniamy, iż wszystkie odwołane wizyty zostaną przełożone na dogodne dla Państwa terminy.